IVM Bridge Tanácsadó Kft. PDF Nyomtatás E-mail

ivm

Cégünket 2003-ban alakítottuk meg azzal a szándékkal, hogy munkatársaink – aktív vezetőként felhalmozott – több éves szabályozási, szervezési és emberi erőforrás menedzselési tapasztalatát elérhetővé tegyünk.
Szakítunk a klasszikus tanácsadás fogalmával: a javasolt megoldások bevezetését, a megvalósítás ellenőrzését is elvégezzük. Nincsenek általános receptek, helyettük egyedi megoldásokat dolgozunk ki.

Intézményi működés fejlesztése:

Fő profilunkat olyan komplex szolgáltatások tervezése és kivitelezése képezi, amelynek célja az adott törvényi szabályozási keretek között az egyes intézmények, testületek, hatóságok és egyéb szervezetek működésében rejlő hatékonysági tartalékok feltárása és mobilizálása a következő területek összehangolásával:
  •  gazdasági program - intézményi stratégia,
  •  törvényi szabályozási környezet
  •  intézményi, szabályozási struktúra, kötelezettségvállalások
  •  folyamatok, döntéstámogató rendszerek
  •  felelősségi és hatásköri szabályok, helyi rendeletek, belső szabályozások
  •  kontrollmechanizmusok, kockázatkezelés
  •  munkakörök és munkaköri követelmények
  •  köztisztviselői, közalkalmazotti kompetenciák és fejlesztési szükségletek
  •  humán rendszerek (pályáztatás, teljesítményértékelés, javadalmazás, ösztönzés, képzésfejlesztés,
  • elbocsátás, stb.)
  •  intézményi és lakossági kommunikáció

Minden egyes működésfejlesztési programot változtatási feladatként kezelünk az érintettek bevonásával, a változtatás szükségességének elfogadtatásával.

A program egyes elemeinek önálló kidolgozását és az adott működési környezetbe való integrálását is vállaljuk.

Szervezetfejlesztési programok:

A  jó képzés legfontosabb kellékei a trénerek szakmai felkészültsége, a résztvevők befogadó készsége és a megfelelő környezet. A képzés akkor sikeres, ha ezeket a tényezőket valamennyi résztvevő egyöntetűen jónak minősíti. Az eredményessége azonban attól függ, hogyan tudják a gyakorlatban alkalmazni a résztvevők a képzésen  elsajátítottakat.
Ha abból indulunk ki, hogy egy intézménynek nem sikeres képzésekre, hanem sokkal inkább konkrét gazdálkodási eredményekre van szüksége, eljutunk a TaskTrain-ig. Ez a módszer saját intézményi környezetben, valós szituációk keretében, a konkrét megoldásra váró problémák feldolgozásával biztosítja a résztvevőknek az ismeretek gyakorlatban történő elsajátítását, képességeik fejlesztését. Ezáltal a képzés sokkal hatékonyabb, és lényegesen rövidebb idő alatt hoz kimutatható eredményt.

LEGSIKERESEBB FEJLESZTÉSI PROGRAMJAINK ÉS SZOLGÁLTATÁSAINK

• Folyamatmenedzsment ismeretek és módszerek
  •  Változásmenedzsment ismeretek és módszerek
  •  Intézményi stratégiatervezés
  •  Vezetési és szervezési ismeretek
  •  belső partnerség, szolgáltatás  (akkreditált képzési program)
     tervezés, gazdálkodás
     teljesítményértékelés
     csoportmunka irányításának módszerei
     problémamegoldási módszerek
    stressz-kezelési technikák
    konfliktusmenedzsment
  • Intézményi és lakossági kommunikáció
  • Stressz-szint mérés

Felnőttképzési nyilvántartási számunk: 01-0391-05 Intézmény-akkreditációs lajstromszámunk: AL-1803
Szakmai képzéseink a szakképzési alap terhére elszámolhatók.

Közszféra és állami szektorra vonatkozó működés-, folyamat- és szervezetfejlesztési referenciák:

• Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal - Működési folyamatok, döntési mechanizmusok átalakítása, szervezeti kultúra fejlesztése
  • Önkormányzatok - ÁROP pályázatok keretében elnyert szervezetfejlesztési munkálatok, szabályzatok elkészítése, képzési program
  • Állami Autópálya Kezelő Zrt. - Folyamatalapú működésszabályozási rendszer kialakítása, kulcsteljesítmény jelző rendszer bevezetése
  • Magyar Posta Zrt. - HR vezetők együttműködésének fejlesztése, stressz kezelési technikák bővítése, műszeres stressz diagnosztika

Fejlesztési programjaink sajátossága, hogy egyszerre fókuszál intézményi strukturális, gazdálkodási és humán erőforrás fejlesztési kérdésekre.
Tanácsadóink rendelkeznek a törvényi szabályozási keretek és a legjobb gyakorlatok ismeretével. Tapasztalataikat pályázatokon való részvétel útján folyamatosan bővítik.

Amit ajánlunk:

• Több éves diagnosztikai és tervezési tapasztalat intézményi struktúrák szabályozásában
  • Törvényi lehetőségek - egyedi megoldások
  • Szakértői konzílium és együttműködés
  • Eredményes gazdálkodás

Ügyfélszolgálat

Cím: 1025 Budapest, Szépvölgyi út 136/B I.em. 1.
Tel.: (+36) 1 266-4134
Fax: (+36) 1 328-0207

Rácz László
ügyvezető

Tevékenységi terület:
Szervezeti és működési diagnózis, komplex hatékonyságnövelési programok, folyamatmenedzsment, szervezetegyesítések, outsourcing, HR rendszerfejlesztés, szervezeti kultúrafejlesztési programok, Tasktrain, vezetői és team coaching.
Mobil: (+36) 20/954-2786

Fekete Ágnes
folyamatszervezési szakértő

Tevékenységi terület:
Szervezeti és folyamat diagnózis, folyamat elemzés és tervezés, belső szabályozások, utasítások készítése, fejlesztése.
Mobil: (+36) 30/971-4342; (+36) 20/228-4608