Augusztusi forgatag PDF Nyomtatás E-mail
2019. augusztus 12. hétfő, 12:30

diosgyivarIdőpont: augusztus 20.
Helyszín: Diósgyőri Vár
Kenyérszentelés, zászlófelvonás, ünnepi beszédek, koncertek és gyermek programok; több helyszínen és színes programokkal várják a miskolciakat augusztus 20-án! A nemzeti ünnep a népkerti országzászlónál kezdődik zászlófelvonással és a Szent István téren zárul tűzijátékkal.

A megemlékezés és koszorúzás 10-kor folytatódik a felsőhámori Szent István szobornál, ahol beszédet mond Hubay György országgyűlési képviselő és Dr. Kiss János alpolgármester. 18-kor az ünnepi menet a Városházától az aratókoszorúval a Szent István térre vonul, ahol köszönti az ünneplőket Dr. Varga Judit igazságügyi miniszter és Dr. Kriza Ákos polgármester. Majd a történelmi egyházak képviselői megáldják és megszentelik az új kenyeret.

A Városháza és a Megyeháza közötti kisszínpadon Muzsikás Péter, a Sebaj Színház és a Zabszalma zenekar szórakoztatja a gyerekeket, de lesz rétesvonat, tönkölykenyér sütés, mesekert, kezes-lábas játszóház és mesterség bemutató is. Herczeg Mária pedig népi játszóházba várja a legkisebbeket. A kezes-lábas játszóházban igazi kihívások elé állítják majd az apróságokat és szüleiket egyaránt. Ki lehet próbálni a „billeGolyót” és gravírozni is lehet.

A felnőtteket a kisszínpadon a Sky Fanatic és a Guča Partyzans Brass Band szórakoztatja, igazi vérpezsdítő ritmusokkal. A Szent István téren pedig a Budapest Bár és a Bohemian Betyars áll színpadra. Este tízkor ünnepi tűzijáték zárja majd a napot.

Államalapító Szent István király ünnepe

2019. augusztus 20.

9:00 Zászlófelvonás a népkerti országzászlónál
10:00 Megemlékezés és koszorúzás a felsőhámori Szent István szobornál
Beszédet mond: Hubay György országgyűlési képviselő
Dr. Kiss János alpolgármester

Kisszínpad a Városháza és a Megyeháza között
14:00 Muzsikás Péter gyermekműsora
15:00 Sebaj Színház – Állatok nyelvén tudó juhász
16:00 Zabszalma Zenekar koncertje
19:00 Sky Fanatic
20:30 Guča Partyzans Brass Band

Nagyszínpad a Szent István téren

17:00 Szinvavölgyi Néptáncműhely Kisszinvavölgyi csoportja
18:00 Ünnepi műsor
Ünnepi menet a Városházától az aratókoszorúval a Szent István térre
Beszédet mond: Dr. Varga Judit igazságügyi miniszter
Dr. Kriza Ákos polgármester
Kenyérszentelés, kenyéráldás a történelmi egyházak képviselőivel.
Közreműködik a Tompa Mihály Énekkar (Hanva)

19:30 Budapest Bár
21:15 Bohemian Betyars
22:00 Tűzijáték