Tokaji Szüreti Napok PDF Nyomtatás E-mail
2018. október 02. kedd, 15:00

tokajnIdőpont: október 5-7.
Helyszín:  Kossuth tér és Tokaj más helyszínei
Tokajban 1932 óta rendezik meg a Szüreti Napokat. A borvidék névadó településén hagyományosan október első hétvégéjén ünneplik a szőlőt és a bort. A hagyományos programelemek mellett (szüreti felvonulás, főzőverseny, borászati-gasztronómiai események, színpadi műsorok stb.) az idei rendezvény is rengeteg programmal várja a városba érkezőket. Gyerekműsorok és foglalkozások, színes színpadi produkciók és a hagyományos szüreti felvonulás is szerepel a fesztivál programjában.

A Tokaji Szüreti Napok a borvidék legrégebbi, még ma is működő rendezvénye. Az 1932-ben rendezték meg először és az évek során Hegyalja legismertebb rendezvényévé nőtte ki magát.

Legnagyobb érdeklődés a Szüreti Felvonulást kíséri, a több száz fős menetben Tokaj-Hegyalja apraja-nagyja képviselteti magát. A felvonuláson megjelennek a borvidék települései valamint azokra a hagyományokra is emlékeznek, amelyek a térség sajátosságát adták.

A szervezők törekszenek arra, hogy a legszélesebb körű programkínálatot állítsanak színpadra ezalatt a három nap alatt, így a népzenétől kezdve a magasabb kulturális értékekig bíró előadásokon át a könnyűzenei műfaj legkedveltebb művészei lépnek fel. Ebben az évben egyebek mellett az Eurovíziós dalfesztivált megjárt Freddie, a Neoton Famíliával generációk kedvencévé vált Csepregi Éva és Végvári Ádám kiszenekaros koncertjével, valamint a több mint tíz év után Tokaj főterére visszatérő Republic együttes koncertjével várjuk a látogatókat. Rendszeres kísérőrendezvénye a Tokaji Szüreti Napoknak a Tokaji Vár Napja, ahol az egykori Rákóczi várat kutató régész valamint a Tokaji Múzeum munkatársai invitálják „időutazásra” az érdeklődőket a Bodrog folyó túlpartján fekvő romhoz.

A Tokaji Szüreti Napok gasztronómia és borkínálata is egyedülálló a térségben, az októberi rendezvényen a borvidék legjelentősebb termelői, pincészetei kínálják boraikat. Emellett a belvárosban és a pincesoron nyitott pincékkel várják a látogatókat és több borászat külön erre az alkalomra kóstolókat, pince- és dűlőtúrákat illetve kisebb koncerteket is szervez. A város sétálóutcáján és főterén pedig kézműves vásár kíséri a három napos rendezvényt.

Október 2018
H18152229