Kalocsai Paprikafesztivál és Paprikás Ételek Főzőversenye PDF Nyomtatás E-mail
2018. augusztus 27. hétfő, 14:11

kalocs1Időpont: szeptember 14-15.
Helyszín: Kalocsa, Érsekkert
Kalocsa egyedüliként az országban, abban a különleges helyzetben van, hogy két Hungarikummal is büszkélkedhet: a kalocsai fűszerpaprikával és a népművészettel. Kalocsa Város Önkormányzata az idei évben már XXIX. alkalommal rendezi meg a Kalocsai Paprikafesztivált és XXII. alkalommal a Paprikás Ételek Főzőversenyét, mely világhírű fűszernövénynek, a sárközi ember piros aranyának ünnepe.

*** XXII. PAPRIKÁS ÉTELEK FŐZŐVERSENYE

A Paprikás Ételek Főzőversenye immár 22 éve ugyanúgy elválaszthatatlan része Kalocsa legnagyobb ünnepének, mint ahogy a paprika alapja a magyaros ételeknek. Hazánk egyik legrangosabb gasztroversenyére nemcsak az országból, de a határon túlról is érkeznek főzők, akik közül a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség szakmai zsűrije választja ki, azt, hogy ki főzi a legjobb paprikás ételt.

V. KALOCSAI SZÜRKEMARHA PÖRKÖLTFŐZŐ VERSENY

A Kalocsai Paprikafesztiválhoz kapcsolódóan Kalocsa Város Önkormányzata valamint a Szabadtűzi Lovagrend és a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség Déli Régiója meghirdeti az V. Kalocsai Szürkemarha Pörköltfőző Versenyt.

A rangos megmérettetés kifejezetten a kalocsai baráti társaságoknak, cégeknek, civil szervezeteknek, sportegyesületeknek, oktatási intézményeknek szól, hiszen arra csak Kalocsa város közigazgatási területén lakhellyel rendelkező személyek, csapatok nevezhetnek, illetve azok, akik kalocsai cégnél, vagy Kalocsa város által fenntartott bármely intézményben dolgoznak.

A főzőverseny a XXIX. Kalocsai Paprikafesztivál második napján, szeptember 15-én kerül megrendezésre.

december 2018
H 310172431