20 éves
Ma 2018. okt. 23., kedd, Gyöngyi napja van. Holnap Salamon napja lesz.
ETK Önkormányzati Klub regisztráció

13 milliárd forint falusi turizmusra PDF Nyomtatás E-mail
2013. november 11. hétfő, 08:00

v nemeth zsolt01Falusi szálláshelyek létrehozásának, a meglévők bővítésének, turisztikai szolgáltatások fejlesztésének támogatására több mint 13 milliárd forint áll rendelkezésre. Még az idén be lehet adni a pályázatokat, a fejlesztéseket jövő év végéig kell megvalósítani.

A támogatási igényeket november 18-ától december 13-áig lehet benyújtani postai úton a területileg illetékes Leader irodákhoz, a fejlesztésekhez maximálisan 35 millió forint igényelhető - jelentette be a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, V. Németh Zsolt. A támogatás mértéke a hátrányos helyzetű térségekben akár 65 százalékos is lehet, a non-profit szervezetek számára adott támogatások mértéke elérheti a 100 százalékot is.

V. Németh Zsolt elmondta: az újabb fejlesztések az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program, illetve a Darányi Ignác Terv keretében valósulhatnak meg. Eddig már 1287 turisztikai célú beruházást támogattak, összesen 27,6 milliárd forint értékben. A még rendelkezésre álló forrásból falusi szálláshelyek fejlesztésére, új szálláshelyek építésére és meglévők bővítésére, minőségi gyermek- és ifjúsági szálláshelyek létesítésére, illetve szálláshelyfejlesztéshez nem kapcsolódó agroturisztikai, lovas- és vadászturizmushoz, erdei- és horgászturizmushoz, vízi turizmushoz kapcsolódó fejlesztésekre lehet forrásokat elnyerni.

A pályázók lehetnek természetes személyek, mikro-, kis és középvállalkozások, települési önkormányzatok, de akár non-profit szervezetek is. A pályázaton maximálisan 35 millió forint támogatást lehet elnyerni, de a Leader-akciócsoportok ezt szabályozhatják 5 millió forinttól 35 millió forintig.